Вібростолики зуботехнічні

Вібростолики - зуботехнічне обладнання, за допомогою якого пакувальні матеріали (гіпс, пакувальні маси) поступово заповнюють форму без утворення пір, порожнин і бульбашок. В результаті чого фахівець отримує якісні відбитки та моделі з формувальних матеріалів.

Принцип роботи обладнання

Рівномірний розподіл та видалення бульбашок повітря відбувається завдяки вібрації робочої поверхні. Причому амплітуду коливань і частоту вібрації у більшості моделей вібростоликів можна плавно регулювати, вибираючи рівень, що найбільше відповідає фізичним особливостям матеріалу, і зокрема – його плинності. Також враховується вид опоки та тип ливарних кілець.

Принцип роботи вібростоликів заснований на циклічному включенні та відключенні електромагніту та амортизатора, вбудованих в апарат. Рівень вібрації регулюється електронним ланцюгом, а він у свою чергу керується потенціометром.

Коли використовують вібростолики?

Вібростолики необхідні при відливанні моделей, пакуванні ливарних опок, загіпсовки кювет та інших лабораторних операцій з використанням плинних матеріалів різної консистенції – рідких, густих, в'язких. Вони акуратно перемішують масу, надаючи їй однорідність і ущільнюють її, виштовхуючи бульбашки повітря назовні.

Також розроблені вібростолики, які полегшують процес плавки будь-яких матеріалів. У цьому вібрація здійснюється по вертикалі. Її рівень регулюється і може варіювати від абсолютно непомітного до максимального, що перевищує звичайні межі та використовується для тугоплавких матеріалів. Моделі таких столиків можуть бути розраховані на різну кількість кілець (від 1 до 6).

Як вибрати вібростолік?

Правильно обраний стоматологічний вібростолік здатний забезпечити комфортну роботу та отримання якісного результату. При цьому слід враховувати, що чим вища продуктивність зуботехнічної лабораторії, тим потужнішим і габаритнішим має бути обладнання для неї.

Вібростолики підбираються виходячи з поточних потреб та з урахуванням обсягів стоматологічних робіт. Тому слід звертати увагу на цілу низку параметрів:

  • площа робочої поверхні;
  • вібростійкий корпус;
  • низький рівень шуму;
  • кількість режимів та рівнів інтенсивності коливань;
  • можливість плавного регулювання частоти;
  • потужність обладнання;
  • максимальне завантаження;
  • функціональність блоку керування;
  • енергоспоживання.

Під час вибору необхідно враховувати, що обладнання, оснащене присосками, є більш стійким. А якщо до вібростоліку під'єднати інфрачервоний сенсорний датчик увімкнення-вимкнення, активувати прилад можна навіть із зайнятими руками.